Course content

Наслідуйте уроки природи

Коли ви вже виявили низку біологічних стратегій і проаналізували їх із погляду проєктування стратегій, які можна вибудувати на цій основі, пора починати творчу частину — братися до розробки рішень, натхненних природою. Ми проведемо вас через ключові дії етапу Наслідування в спіралі біоміметичного дизайну.

НАСЛІДУЙТЕ

Шукайте закономірності та взаємозв’язки між стратегіями, які ви виявили, і вдосконалюєте їх відповідно до засвоєних уроків. Розробляйте концепції дизайну на основі цих стратегій.

Наслідування (Емуляція) — це серце біомімікрії: вчитися в живих істот, а потім застосовувати здобуте розуміння до проблем, які люди хочуть вирішити. Наслідування — це не просто копіювання природних стратегій, а дослідницький процес, мета якого — зафіксувати «рецепт» або «план» на прикладі природи, щоб змоделювати його потім у власному дизайні.

На цьому етапі процесу ви маєте поєднати те, що дізналися, проходячи останні чотири етапи Спіралі біомімікрії, у цілісну, життєздатну концепцію дизайну. А ще на цьому етапі важливо залишатися відкритими й відмовитися від будь-яких наперед сформованих уявлень про те, яким може бути ваше рішення.

Поради та пропозиції, які вам допоможуть.

1. Зробіть усе наочним.

Організуйте свої стратегії дизайну, натхненні біологією, у візуальний формат або діаграму. Визначте категорії, що сортують стратегії за спільними функціями, як-от контекст, обмеження або ключові механізми. Діяльність «Розкрийте особливості» пропонує кілька методів, що допоможуть це зробити.

2. Перегляньте своє дизайнерське запитання.

Розгляньте кожну з ваших абстрактних стратегій проєктування в зіставленні з оригінальним запитанням або завданням, яке ви сформулювали на етапі Визначення. Запитайте: «Як ця стратегія може допомогти нашому дизайнерському рішенню?». Запишіть усі свої ідеї, а потім проаналізуйте їх. Брейнстормінг із біомімікрії, — один зі способів зробити це.

3. Досліджуйте якнайбільше ідей.

Використовуйте такі методи, як брейнстормінг, ментальні мапи й ескізи, це допоможе в пошуку нових ідеї. Є ще безліч інших корисних інструментів, і чимало з них розробляли практики людиноцентричного дизайну та дизайнерського мислення. Набір дизайну від IDEO.org — одне з доступних джерел безкоштовної інформації про деякі з цих стратегій.

4. Розгляньте закономірності об’єднання у природі.

Подумайте, як стратегії та дизайнерські концепції, із якими ви працюєте, співвідносяться з моделями об’єднання у природі. Яка їхня роль у більшій системі? Як ви можете використати системний огляд, щоб досягти глибшого рівня наслідування або знайти більш життєздатне рішення?

© Biomimicry Institute

Translation: Maksym Voskresensky

Proofreading: Oksana Plaksii

Editing: Elena Chyzhova

Images & Pictures: unsplash.com

Views
101 Total Views
101 Members Views
0 Public Views
Actions
0 Likes
0 Dislikes
0 Comments
Share on Social Networks
Share Link
Share by mail

Please login to share this webpage by email.