Визначте свою аудиторію

Визначте свою аудиторію

Розгляньте спектр людей, яких стосуватиметься ваше дизайнерське рішення.

Окреслюючи своє завдання як дизайнера, надзвичайно важливо знати, для кого ви проектуєте і що вам треба дослідити. Маючи уявлення про потреби, контекст та історію своєї цільової аудиторії, ви зможете розпочати дослідження з правильних запитань. Не обмежуйте свої міркування лише людьми, для яких проектуєте. Можливо, вам доведеться розглянути громаду, до якої вони належать, послуги, якими вони користуються, або навіть певну державну політику, що відіграє роль у їхньому житті. Залежно від того, наскільки добре ваша команда знає сферу окресленої проблеми, у цій діяльності вам також можуть стати в пригоді вторинні дослідження.

КРОКИ

01|

Працюючи зі своєю командою, складіть перелік людей чи груп, які безпосередньо пов’язані з окресленою проблемою або ж яких вона стосується. Ви проектуєте для дітей? Для фермерів? Чиє життя ви прагнете покращити?

02|

Обрані групи — це ваші користувачі. Тепер використовуйте підказки з запитаннями з аркуша картографування екосистем, щоб дослідити поведінку, яку ви хочете, щоб ваша цільова група прийняла, і все, що відбувається навколо них, може сприяти або перешкоджати бажаній поведінці. Вам знадобиться чимало дошок і стін, щоб окреслити потенційний вплив. Залучіть кількох помічників із гарним досвідом, знанням проблеми та контексту.

03|

Після того як завершите картографування, відійдіть і подивіться на свою екосистему. Підказки щодо вирішення питань допоможуть вам визначити, які зміни можуть знадобитися користувачеві та його оточенню. Над якими з цих змін ви потенційно могли би попрацювати як дизайнер? А що сприймається як обмеження, яке ви не можете подолати? Позначайте кожну зміну відповідно.

04|

Тепер візьміть хвилинку, щоб подумати, де у вашій екосистемі розташована ваша організація, де вона може справити вплив чи найкраще підготовлена для того, щоб забезпечити підтримку. Ці роздуми також мають показати, що належить до вашої сфери, а що ні.

05|

Ця вправа забезпечить багато інформації, на основі якої можна вже складати план польових досліджень. Вона має підказати, із ким варто поговорити і які питання щодо контексту та проблем варто дослідити. А ще її результати стануть у пригоді пізніше, коли ви визначитеся, що слід прототипувати, або коли розроблятимете свою теорію змін.

©  Ideo.org
Translation: Maksym Voskresensky
Proofreading: Daria Shpykuliak, Oksana Plaksii
Editing: Elena Chyzhova
Images & Pictures: unsplash.com
أدوات العرض
102 Total Views
102 Members Views
0 Public Views
الإجراءات
0 الإعجابات
0 عدم الإعجاب
0 التعليقات
المشاركة على مواقع التواصل الاجتماعي
مشاركة الرابط
Share by mail

برجاء تسجيل الدخول to share this webpage بالبريد الالكتروني.